Зашковичі
Церква Св. Пророка Іллі 1838
Церква на карті.   Фото 7.05.2008.
Збудована в 1838 році, очевидно, на місці попередньої дерев'яної церкви. Існуюча церква ремонтована в кінці 2000-х рр. Відомо, що вночі проти 14 липня 2008 року злодії намагалися пограбувати та підпалити дерев’яну церкву, на щастя безрезультатно. Церква в користуванні громади УГКЦ. Сьогодні не діюча, адже в 2009 р. громада освятила новозбудований мурований храм.

Розташовується в центрі села, біля нового храму. Стара церква - тризрубна, безверха. До ширшої нави зі сходу прилягає вужчий вівтар, а з заходу - бабинець. Піддашшя, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів, розриває двосхилий дашок над входом в бабинець і ризниця при південній стіні вівтаря. Вона, очевидно, була прибудована за незалежності України.

Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання і ризниці - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Нава вкрити стрімким двосхилим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою. Вівтар і бабинець вкриті трисхилими дахами. На захід від церкви збереглася деревяна триярусна дзвіниця з підсябиттям в третьому ярусі, на пірамідальному даху якої посаджений восьмерик вкритий банею.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 2011 році.  Фото sv1809  з www.panoramio.com.
Середина 1970-х років. Фото В. Карінского (Москва).
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор