Вигляд до зовнішнього ремонту. Фото 1. 04. 2009.
Церква в цьому селі збудована у той же час (у 1865 році), що й церква в сусідньому селі Горішнє. До другої світової війни покровителем святині в Лукавиці був місцевий землевласник Тадей Баранський. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Дерев`яна церква стоїть на початку села, біля вулиці, на великій ділянці. Тридільна безверха будівля латинізованого типу не широка, видовжена у плані, орієнтована гранчастим вівтарем на північний-схід.

З обидвох сторін до нього прибудовані ризниці. Нава трохи ширша від бабинця і вівтаря. Піддашшя відсутнє. Вікна у стінах бабинця мають півкруглу форму, в інших об`ємах - прямокутні. Очевидно, бабинець прибудували до дводільного храму пізніше з метою збільшення внутрішньої площі будівлі.

Стіни вертикально шальовані дошками з лиштвами, у стінах розташовані вертикальні конструктивні дерев`яні бруси. Вівтар накритий багатосхилим дахом, бабинець і нава - двосхилими дахами (над навою вищий). Гребінь даху бабинця завершує вежа-сигнатурка. На південь від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Верхня Лукавиця
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Василя
1865
Фото 29. 09. 2013, Ігор Пунда.
Фрагмент інтер'єру церкви.  Фото 2011 р., Петро Мелешко, з www.1ua.com.ua.