Миколаїв
Церква Св. Параскеви 1869
Церква на карті.  Фото 21. 08. 2010
Церква у цьому великому селі біля межі з Волинською областю збудована у 1869 році (про це свідчить напис фарбою над вхідними дверями у бабинець), хоча є дані про 1873 рік. Святиню поставили на просторій ділянці південної, очевидно, старішої частини Миколаєва, біля вулиці та житлової забудови.

Тризрубна триверха церква, на мою думку, є найцікавішою серед церков у північно-східній частині Радехівщини. Її вирізняють особливі деталі. Найперше - широке і гарне опасання навколо святині. Воно складається з дерев'яних стовпів, на які опираються також дерев'яні арки. Між арками у вигляді трикутників набиті дошки, на яких під трафарет намальовані хрести і декоративний орнамент.

Опасання розриває ризниця, прибудована з півдня до великого вівтаря. Підлога опасання застелена дошками, які припідняті над рівнем землі. Стіни під опасанням складаються з відкритих брусів зрубу, над опасанням - вертикально шальовані дошками з лиштвами. По-друге, стіни нави під і над опасанням мають різну ширину (під опасанням - більшу), притому, що бабинець і вівтар по висоті однакової ширини.

По-третє, зверніть увагу на вікна церкви: мало того, що вони однакової форми (за винятком у східній стіні вівтаря), та ще й однакового розміру. По-четверте, якось незвично бачити церкву, бабинець якої не має прибудованого присінку. Ну і по-п'яте, якщо на церкві нема модно-набридливої блискучої бляхи чи пластикової вагонки, то вона вже запам'ятовується не спотвореним виглядом.

Крім головного входу, над яким з опасання виступає двосхилий дашок, у такій будівлі є бічний вхід у південній стіні нави. Церкву завершують три великих світлових восьмерика (над навою трохи більший), накритих банями, над якими є двоярусні маківки. До повного комплекту бракує такої ж гармонійної дерев'яної дзвіниці - її роль виконує мурована, стінового типу на три дзвони дзвіниця у північно-західному кутку подвір'я.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви, ймовірно, у 1910-х рр. Скріншот з www.chram.com.pl.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор