Старуня
Церква Св. Параскеви 1927
Про місцеву церкву є згадки в другій половині XVI ст. На місці сучасної дерев'яної церкви стояла давніша церква, яка походила щонайпізніше з XVIII ст. Наступна церква Святої Параскеви освячена на початку ХХ ст. згоріла у 1915 році. Замість неї громада у 1924-1927 роках збудувала нову церкву з дерева, яку освятили у 1931 році. Не відомо чи була діючою в радянський період. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ, пам'яткою архітектури не є.

Церква в Старуні розташована в північній частині села, з півночі від річки і головної дороги, на просторій ділянці. Правильно орієнтована хрещата в плані одноверха споруда з прибудованими до вівтаря ризницями, а до бабинця - невеликим присінком. В західних стінах бічних рамен нави є додаткові входи. Сьогодні стіни під і над опасанням оббиті пластиком, більшість вікон також замінили пластиковими.

Дерев’яну дзвіницю, ймовірно, у 2010-х роках перенесли з південої сторони на північний захід від церкви, стіни покрили пластиком, а зі сходу від дзвіниці зробили прибудову. На південь від церкви побачите пам’ятник священомученику о. Лукачу Симеону Михайловичу (1893-1964). У селі була дерев’яна церква Воздвиження з 1925 (1930) року, яку розібрали наприкінці 2010 року, а на її місці за три роки звели і освятили мурований храм.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор