Беримівці
Церква Св. Євстахія 1924
Церква на карті.   Фото 16.02.2012 р.
У маленьких Беримівцях церква існувала давно. Попередній храм освячений під титулом Св. Євстафія Плакиди в 1909 р. коли священиком був о. Іларіон Медицький з Кудинівців. Тоді в Беримівцях утворена окрема парафія. Церква не довго служила селянам - язики полум'я першої світової війни перетворили святиню на попіл. В міжвоєнний період не маючи можливості будувати велику церкву парафіяни в 1924 р. біля старого цвинтара (на місці попередньої церкви?) збудували невеличку тимчасову церкву-каплицю.

Вже в 1950 р. радянська влада заборонила проводити в ній богослужіння і закрила її до 1975 р. Кажуть, з цього року знову почали використовувати будівлю за прямим призначенням, адже зі с. Ярославичі приїжджав священик Я. Яроцький. Коли в 1989 р. каплицю офіційно передали в користування православній громаді київського патріархату, її представники незабаром почали зводити поблизу старої нову муровану церкву. Деревяна дводільна безверха каплиця все ще існує, як і деревяна двоярусна дзвіниця на захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор