Бережки
Церква Різдва Пр. Богородиці 1915
Церква на карті.   Фото 2016 р., з www.dubrvisnik.blogspot.com
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Попередня дерев'яна церква в цьому селі збудована в 1815 (інші дані - 1817) році спільним коштом священика і прихожан, при допомозі пана Ігнатія Кашовського. Біля церкви була окрема дерев'яна дзвіниця. Вони згоріли 27 липня 1872 року. Щойно в 1915 році на місці знищеної збудували нову дерев'яну церкву, хоча мешканці села вважають, що церкву "реставрували" і рахують її вік з 1815 року. Згідно переказів, первісно церква опиралася на дубові опори і під церквою був простір. В 1960-х роках під святиню підвели кам'яний фундамент.

В 1970-х роках гонтове покриття дахів церкви почало руйнуватися, тому селянам у 1976 році вдалося перекрити святиню бляхою. Пишуть, що в совєтський період п'ять років у церкві не було священика, тому храм почав занепадати. Тодішня влада намагалася перетворити церкву на колгоспний склад, але громада Бережків не дозволила. У 1997-1998 роках повністю оновлена в інтер'єрі. Храм належить до пам'яток архітектури місцевого значення. 

Церкву побачите посеред східної частини села, на підвищенні, при дорозі. Тризрубна одноверха святиня, в якій до бабинця по осі церкви прибудували дещо вужчий великий дерев'яний присінок. Звертає увагу величезна маківка з ліхтарем, які вінчають купол нави, що переходить з чотирисхилого даху. Вікна маленькі, замінені пластиковими. Не відомо чи з півночі до вівтаря, який орієнтований до північного сходу, є прибудована ризниця. Дзвіниця мурована, зведена в 1993 році, стоїть з північного заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дубровицький
район
___

Рівненська
область
___

Дзвіниця і церква.  Фото 2017 р., з www.visnyk.lutsk.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор