Вірлів
Церква Св. Арх. Михайла 1927
Церква на карті.   Фото 25.01.2011 р.
Попередню деревяну церкву Св. Арх. Михайла, яка була парафіяльною (до неї належала церква в с. Храбузна), селяни с. Вірлів почали будувати в 1840-х рр., коли священиком був о. Іван Стрельбицький. Храм освятили 21.11.1861 р. за служіння іншого священика о. Євгена Мокрицького. Під час першої світової війни церкву спалили (вид в 1915 р.). Вагому роль на Вірлівській парафії відіграв о. Йосиф Филипович. Його призначили адміністратором, а незабаром священиком. Він служив людям до кінця свого життя, яке обірвалося в 1928 році.

Филипович в 1924 році закликав мешканців села до будівництва нової деревяної церкви, очевидно, на місці попередньої, біля цвинтара. Роботи тривали до 1927 року - тоді церкву посвятили. Під час правління комуністичної влади, церкву примусово закрили в період з 1961 до 1991 рр. Після цього невелику тризрубну одноверху будівлю передали в користування вірним Української Автокефальної Православної Церкви. Пізніше, в процесі ремонту, стіни під опасанням, а також стіни ризниць чомусь потинькували розчином. Дзвіниця біля церкви мурована, стінового типу, на три арки.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Вид на церкву і дзвіницю, які знищили у Першій свійтовій війні. Поштівка 1915 р. з www.allegro.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор