Дуліби
Церква Св. Арх. Михайла 1906
Церква на карті.   Фото 22. 07. 2016, Андрій Сенько.
Найраніше про церкву св. арх. Михайла згадано при перевірці парафії у 1743 році, хоча про існування священника у Дулібах (зрозуміло, що і церкви) написано ще 1578 року. В акті візитації церкви 1761 року було зазначено, що вона збудована з смерекового дерева, мала три верхи, 2 дверей. В наступному акті від 1827 року написано, що храм у Дулібах недавно ремонтований, а на дзвіниці дах обдертий. 11 вересня 1878 року тут побував митрополит Йосип Сембратович.

У вересні 1894 року церква отримала право проводити відпусти у свята Різдва Пр. Богородиці та арх. Михайла. Через два роки парохом села був призначений о. Ксенофонт Сосенко (1861-1941), який працював тут до 27 квітня 1901 року. Це був відомий український етнограф, який видав кілька своїх етнографічних праць. У 1900 році церква була стара і тісна. Біля неї стояла дзвіниця з 4 дзвонами.

Влітку селяни під час відправи стояли біля церкви, остерігаючись її обвалу. У цей час вже був звезений камінь для будівництва нового храму, але бідні мешканці Дуліб не могли зібрати необхідних коштів для початку будівництва. 7 квітня 1902 року парафію прийняв о. Зенон Гутковський. При його служінні в Дулібах у 1906 році збудували нову дерев`яну церкву покриту бляхою. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі села, на підвищенні. Велика, хрещата в плані, триверха церква. Рівноширокі бабинець, нава та гранчастий вівтар орієнтовані по осі захід-схід. Бокові гранчасті рамена прилягають до нави з півночі та півдня, також з цих сторін до вівтаря прибудовані ризниці, а до бабинця з заходу - рівноширокий присінок. Церкву опоясує широке піддашшя, що опирається на фігурні випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання були з відкритого зрубу, надопасання - були вертикально шальовані дошками і лиштвами. Під час останнього ремонту всі зовнішні стіни ошалювали фальшбрусом. Бабинець, наву та вівтар завершують світлові восьмерики (над навою більший), вкриті наметовими верхами з ліхтарями та маківками. Такі самі маківки на ліхтарях вінчають гребені п'ятисхилих дахів бокових рамен. Мурована двоярусна дзвіниця розташована на північний захід від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото надіслав Богдан Іванів.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Церква до ремонту.   Фото 21. 03. 2008.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор