Незнанів
Церква Св. Параскеви 1878
Церква на карті.  Фото 7. 10. 2008
Дерев`яна церква розташовується у центрі села, поблизу головної дороги. До 1939 року її покровителем була акційна спілка "Ойкос" зі Львова.  Тризрубна триверха святиня, яку значно видовжили великою мурованою добудовою бабинця з двома вежами, які накриті шатровими дахами, завершеними цибулястими банями на восьмериках. Якщо дивитися на церкву зі сторони головного входу, ніхто не скаже, що вона дерев`яна.

До вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, дах яких суміщений з піддашшям церкви. Стіни, як видно, вертикально шальовані дошками, які, очевидно, покриють пластиком. Три світлові восьмерики (над навою більший) накриті шоломовими банями, які зверху мають плавний перехід у маківки. Звичайно, ремонт почали з перекриття поверхні верхів новою металізованою бляхою. Стіни восьмериків повністю покрили пластиковою вагонкою. Замість дерев`яних вікон у вівтарі та його восьмерику встановили пластикові.

Про те з якого матеріалу збудований храм, швидше за все, будуть нагадувати тільки карнизи дахів. На південний-схід від церкви збудована стара дерев`яна закрита каплиця і нова, цегляна, з фігурою Пр. Богородиці. Зверніть увагу на дерев`яну триярусну дзвінницю, яка стоїть на південь від церкви. Можна висловити припущення, що колись верхній ярус дзвінниці мав інше завершення. Сьогодні дзвінниця накрита восьмибічним шатровим дахом на високому, квадратної форми каркасі - виглядає не пропорційно до старої конструкції дзвінниці і навіть трохи кумедно.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор