Корсів
Церква Св. Ап. Євангелиста Луки 1743
Церква на карті.   Фото 29.03.2011.
За переказами церква в селі існувала з XVII ст. На полях "Євангелії" XVII ст., купленої до церкви, є запис про те, що придбано книгу для місцевої церкви у 1695 р. Однак за документальними джерелами нинішня церква збудована в 1743 році. Відновлювалася у 1870-х рр. (ймовірно, тоді прибудували бокові рамена) та в 1902 р. До 1939 р. її покровителем була "Банкова спілка Вільгельма Шмідта" з Бродів. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Церква знаходиться у центрі села, на просторій, незначно підвищеній ділянці. Хрещата в плані, триверха. Вівтар гранчастий в плані, витягнений. Бокові рамена і бабинець з прибудованим присінком прямокутні. При вівтарі з півдня - вузька прибудова з окремими дверима. Ризниця влаштована у східній частині вівтаря. Бічний вхід у західній стіні південного рамена нави. По ремонті стіни підопасання і присінку шальовані вертикально деревяною вагонкою, надопасання - кожуховані гонтом (раніше були оббиті бляхою), восьмериків - покриті бляхою.

Піддашшя опирається на приставлені кронштейни. Нава вкрита банею на світловому восьмерику і завершена світловим ліхтарем з маківкою. Над вівтарем і бабинцем на гребенях дахів здіймаються сліпі восьмерики, вкриті неваликими шоломовими банями. Іконостас чотириярусний, бароковий, XVIII ст., перемальований.  Над царськими вратами - чудотворна ікона Богородиці в шатах, яку в 1831 р. принесли з Почаєва до Корсова мешканці села, два брати Гайворони, які були монахами-василіанами. На південь від церкви розташована деревяна двоярусна дзвіниця (на другий ярус є вхід зовні), накрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.    Фото з www.pilgrimage.org.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор