Розтоки
Церква Успення Пр. Богородиці 1898
Згідно інформації з сайту bukportret.info попередня до сучасної парафіяльна дерев'яна церква збудована протягом 1872-1875 рр. Розтоцька дерев'яна церква, яка в наш час привертає увагу яскравим кольором зовнішніх стін, постала у 1898 році (розпочали будівництво у 1896 р.) "на честь 50-річчя Цісаря Франца Йосифа І, про що свідчить напис на лівій зовнішній стороні церкви по ходу". Під час ремонту в 1935 році церква покрита бляхою і пофарбована. За незалежності України ремонтована протягом 1996-1997 рр. Оригінальний іконостас частково реставрований у 1983 році. Тепер церква в користуванні православної громади.

Церкву побачите в центральній частині Розток, з півдня від головної дороги, поблизу іншої церкви. Прицерковну територію оточує низький мур з каменю. Тризрубна триверха дерев'яна церква опирається на кам'яний фундамент. Бабинець був розбудований уздовж осі церкви, тому сьогодні розмірами дорівнює наві. До бабинця з заходу прилягає зашклений ганок. Вівтарна частина гранчаста в плані, досить мала.

Вікна в церкві замінені пластиковими. Стіни над опасанням і восьмериків оббиті фарбованими гонтами, дахи святині покриті новою цинкованою бляхою. На стіні підопасання церкви є пам'ятна таблиця з написом, де вказаний 50-літній ювілей (1848-1898) Цісаря Франца Йосифа І. З північного заходу від церкви стоїть дерев'яна триярусна надбрамна дзвіниця з чотирма дзвонами, збудована 1937 року.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Путильський
район
___

Чернівецька
область
___

Церква на карті.   Фото 6. 10. 2018, Ігор Пунда.
Загальний вид з дзвіницею.  Фото Романа Пaрaнчукa 6. 08. 2015.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З такого ракурсу.   Фото Романа Пaрaнчукa 6. 08. 2015.