Найдавніша місцева церква датована початком XVIII ст. В другій половині цього ж століття на її місці збудували нову церкву з дерева, яка на карті 1783 року позначена на місці теперішньої. У 1896 році її замінила наступна дерев'яна церква, яка збереглася до сьогодні.

Через чотири роки церкву посвятили, а в середині 1920-х років вкрили стінописом. Церква була парафіяльною. В наш час нею користується громада УПЦ Київського Патріархату. Церква належить до пам'яток архітектури національного значення.

Розташована в центрі села, на невисокому схилі, поблизу головної дороги. Вхід на прицерковну територію через муровану з каменю надбрамну конструкцію з кованими брамами і воротами а також трьома маківками на верху - все це зроблене у 2011 році (згідно дати на камені однієї зі сходинок). Ще одна типова за констукцією для цього району церква з одним верхом.

Тут захристія об'єднана з вівтарем під спільним дахом. На всю ширину західної стіни бабинця і південної нави прибудовані великі зашклені ганки. Звичайно, стіни над опасаням і восьмерика оббиті карбованою бляхою, вікна в церкві замінені пластиковими. На захід від церкви стоїть мурована стінного типу дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна. 

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Річка
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Василя Великого
1896
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.