Подорожнє
Церква Собору Пр. Богородиці 1848
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Церква зведена у 1848 р., очевидно, на місці попередньої церкви. Ймовірно, на початку ХХ ст. була перебудована. До 1939 року покровителем існуючої церкви був Олександр граф Дідушицький, місцевий землевласник. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована у середній частині села, біля дороги. Будівля хрещата в плані, одноверха. До центрального прямокутного зрубу нави з півночі та півдня прилягають також прямокутні бокові рамена, зі сходу - вівтар, при східній та північній стінах якого прибудовані ризниці, а з заходу - бабинець. Церква оточена піддашшям на випустах вінців зрубів. Під опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням - оббиті бляхою.

Ліворуч вхідних дверей у бабинець з заходу, на стіні висить ікона Пр. Богородиці з Ісусом, а внизу напис: "Офірувала Марія Ватилик, жен. Матвія". Маківка з ліхтарем вінчає низький наметовий верх, поставлений на світловий восьмерик середхрестя нави, оббитий пластиком. Гребені дахів бабинця, бокових крил та вівтаря завершують маківки на ліхтарях. На південь від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Всередині висять два дзвони.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор