Яблуниця
Церква Св. Арх. Михайла 1937 (1939)
Церква на карті.   Фото 6. 10. 2018, Ігор Пунда.
Пишуть, що дерев'яна церква в Яблуниці була зведена 1877 року. Насправді мова про попередню церкву, яка згоріла 1933 року. Нова дерев'яна церква постала в 1937 році (також вказують на 1939 рік) на місці знищеної. Тоді ж була посвячена. Не відомо чи була чинною в совєтський період. До пам"яток архітектури не належить.

Церкву побачите в північній частині Яблуниці, всього за 70 метрів на захід від головної дороги, недалеко на південь від гідроелектростанції. Виразного силуету хрещата в плані триверха святиня, в якій бічні рамена нави, як і вівтар, гранчасті в плані. До основної конструкції церкви є декілька симетричних прибудов: дві до вівтаря, дві(?) до бічних рамен нави і присінок при західній стіні бабинця.

Святиню опоясує піддашшя, яке опирається на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни під опасанням, а також всіх прибудов тепер ошальовані тесом (блокхаузом) (до ремонту було видно пофарбовані стіни брусів зрубу), над опасанням - оббиті карбованою бляхою. З південного заходу від церкви є мурована стінного типу дзвіниця з чотирма різного розміру дзвонами, стіни якої ...також оббили карбованою бляхою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Путильський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Церква і дзвіниця.  Фото 6. 10. 2018, Ігор Пунда.