Курипів
Церква Св. Параскеви 1872
Церква на карті.   Фото 9. 05. 2016, Андрій Сенько.
Церкву збудували протягом 1864-1872 років, очевидно, на місці попередньої церкви з XVIII ст. Канонічну візитацію церкви провели в 1888 р. Була філіальною до парафіяльної церкви в с. Острів. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ. На сільському цвинтарі похований відомий священик, громадський діяч, оратор, письменник о. Рудольф Мох.

Невеликих розмірів, струнких пропорцій святиня розташовується на північно східній околиці села, на горі, біля цвинтара. Тризрубна одноверха, складається з трьох квадратових в плані зрубів (нава лише трохи ширша) орієнтованих по осі схід-захід. До вівтаря з півночі і півдня прибудовані ризниці, дахи яких суміщені з широким піддашшям, що опоясує церкву і опирається на масивні випусти вінців зрубів. У даному випадку присінок прибудований до нави не по осі церкви, а з південної сторони.

Стіни під опасанням були ошальовані вертикально дошками, над опасанням - дошками і лиштвами. В проміжку між 2013-2016 роками всі зовнішні стіни оббили фальшбрусом. Наву завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик, вкритий наметовим верхом з ліхтарем і подвійною маківкою. Гребені двосхилих причілкових дахів вінчають грушасті маківки. На південь від церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита чотирисхилим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 році.   Фото www.info-library.com.ua.
Вид на іконостас.  Скріншот з відео, дата зйомки 2 травня 2014 року, джерело - www.trkrai.com
Вигляд до останнього ремонту.  Фото 13.10.2013, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор