Забір'я
Церква Св. Параскеви 1866
Церква на карті.   Фото 3. 07. 2008.
Ерекційна грамота для парафії Забір`є була надана у 1739 році. У кінці XVIII ст. приєднана до парафії села Гійче. Існуюча дерев`яна церква зведена стараннями пароха села Гійче о. Платона Куровецького на місці давнішої, теж дерев`яної у 1865-1866 рр. майстром Симеоном Козаком, який збудував в околиці ще шість інших церков. Була зачинена з 1960 по 1989 р. Відремонтована мешканцями села на поч. 1990-х рр. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Церква розташована у центрі Забір'я, на рівній ділянці, при дорозі. Тризрубна триверха будівля. Класична конструкція - ширша квадратова у плані нава, до якої зі сходу прилягає гранчастий вівтар з двома захристіями по боках, а з заходу - прямокутний бабинець з прибудованим незначно ширшим присінком. Північна захристія більша, зведена одночасно з церквою, південна невелика, добудована пізніше. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Стіни підопасання по зрубах шальовані вертикально дошками, надопасання - кожуховані гонтами.

Зруб надопасання нави та незначно нижчі зруби надопасання бабинця і вівтаря, вінчають великі світлові восьмерики, вкриті шоломовими банями зі сліпими ліхтарями і маківками. На південний захід від церкви знаходиться деревяна триярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита наметовим дахом. На надпоріжнику її дверей вирізьблений напис "Пд 1889", що засвідчує час її побудови. Вхід на огроджену церковну територію з боку вулиці веде через чотиристовпову брамку, вкриту пірамідальним наметом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1990-х рр.  Фото з www.pslava.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор