Головське
Церква Св. Івана Богослова 1866
Церква на карті.  Фото 12. 05. 2011.
Привілеєм, виданим у Ланьцуті 26 січня 1656 р., король Ян Казимир надав село і церкву в ньому полковнику Ернстові Гроту. За переказами, найдавніша церква в селі була в лісі, в часи, коли мешканці переховувалися від татарських набігів.

Попередня дерев'яна будівля з XVIII ст. стояла на високій горі з протилежної сторони потоку, там, де тепер встановлений хрест. Існуюча дерев'яна церква латинізованого типу збудована у 1866 р. Стояла нечинною з 1966 по 1989 р. Після відкриття переосвячена з титулу св. Миколи на св. Івана Богослова. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на пагорбі, відділеному від села глибокою долиною потоку, на цвинтарі. Орієнтована вівтарем на південний схід. Будівля складається з рівношироких нави і бабинця та трохи вужчого вівтаря, до якого з півночі прилягає невелика захристія. Рівновисокі зруби вкриті спільним двосхилим причілковим дахом з острішками. Гребінь його вінчають три восьмерикові ліхтарі (над навою більший), завершені маківками.

Оперізує церкву вузеньке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Стіни підопасання і надопасання були ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Після проведеного зовні ремонту стіни оббили пластиковою вагонкою, усі шість вікон церкви замінили пластиковими - моє доповнення. В інтер'єрі чотириярусний іконостас ХІХ ст. грубо перемальований.

На захід від церкви, на осі розташована деревяна двоярусна дзвіниця накрита пірамідальним дахом, збудована у 1960-х рр. У нижньому зрубному ярусі її влаштований прохід на прицерковну територію.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор