Прокуравська церква вперше згадана в документі початку XVIII ст. Нова дерев'яна церква постала у 1730 році. З невідомої причини вже у 1771 році на місці стояла нова дерев'яна церква. Через понад сто років, у 1889 році збудована наступна церква з дерева на місці попередньої.

Була філіяльною парафіяльної церкви в Шешорах, потім у Брустурові. В наш час внесена до Реєстру пам'яток архітектури національного значення. В користуванні православної громади.

Розташована на північ від центру села і на північний захід від мосту через річку Пістиньку, при дорозі, на цвинтарі. Хрещата одноверха церква яскравої зовнішності, через те, що дахи оббили металізованою бляхою (булатом) синього кольору, а стіни надопасання, восьмерика і верх покрили такою ж бляхою тільки жовтого кольору. Дерев'яні вікна тепер пластикові.

Тільки стіни під опасанням зберегли які були давніше, а також залишилися широкі зашклені ганки з заходу від бабинця і з півдня від нави. Зі сходу до вівтаря прилягає рівноширока захристія. Стара дерев’яна і нова каркасна дзвіниця з двома дзвонами розташовані на південь від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Прокурава
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Собору Пр. Богородиці
1889
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.