Вербляни
Церква Собору Св. Князя Володимира 1907
Церква збудована в 1904 - 1907 рр. за проектом архітектора Василя Нагірного, при допомозі майстра на прізвище Бойко, на добровільні пожертви парафіян. Правда на надпоріжнику західних дверей є вирізьблений напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Р. Б. 1865". Церква в користуванні громади УАПЦ.

Розташована в центрі села, при дорозі, на рівній ділянці. Хрещата в плані, одноверха, розмірами 18 м. х 8 м. До квадратової в плані нави з півночі та півдня прилягають вкорочені бокові рамена, зі сходу - рівноширокий гранчастий вівтар з ризницею при північній стіні, а з заходу - також рівноширокий квадратовий бабинець з вузьким зашкленим ганком на ширину західної стіни. Будівля оточена піддашшям на профільованих випустах вінців зрубів.

Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Середхрестя нави на світловому восьмерику завершує цибуляста баня, увінчана ліхтарем з маківкою. Такі самі ліхтарі з маківками встановлені на гребенях дахів бабинця, бокових рамен та вівтаря. В інтер`єрі іконостас розмальований О. Гринцем і позолочений в 1992 р. В північно-західному кутку прицерковної території знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця з 1913 р., накрита наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Буський
район
___

Львівська
область
___

Церква на карті.   Фото 11.12.2008.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор