Надіїв
Церква Св. Миколи 1865, 2012
Церква на карті.   Фото 11.07.2013, Володимир Максимонько.
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Як відомо, одну з попередніх дерев'яних церков у селі в 1657 р. розібрали і перевезли до м. Дрогобич, де незабаром її перебудували. Існуюча церква в Надієві збудована в 1865-1866 рр. Була дочірньою до матірної (парафіяльної) церкви в сусідньому с. Раків. Стала самостійною експозитурою (представництвом) у міжвоєнний період. Перебувала під патронатом держави. 16 вересня 2012 р. провели освячення церкви після повної перебудови. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Будівля стоїть посеред села, на рівній ділянці при дорозі. До квадратової нави з півночі і півдня прилягають бічні гранчасті рамена, зі сходу також гранчастий вівтар з прибудованими прямокутними ризницями, а з заходу - квадратовий бабинець, до якого по осі прибудований рівноширокий присінок. Піддашшя, яке оточує церкву, опирається на випусти вінців зрубів, які оббиті горбилем.

Стіни під опасанням ошалювали вертикально вагонкою з дерева, над опасанням - оббиті горизонтально горбилем. Усі дахи будівлі зробили півкруглими. На світловий восьмерик нави посадили велику баню, якими вкривають храми московського патріархату, покриту ромбоподібними листами "позолоченої" бляхи. Деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита невеликою банею з ліхтарем і маківкою на вершині, знаходиться з заходу від храму. Біля нього зберігся камяний хрест, фундований Василем Олійником у 1922 році.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
"Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Частина 1". За ред. проф. В. Великочого, Київ - Івано-Франківськ, 2012. - 302 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд церкви у 2009 році.   Фото Юрія Петріва з www.vk.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас.   Фото ? року з www.pravoslavie.if.ua.