Шишківці
Церква Св. Арх. Михайла 1904
Церква на карті.   Фото 31.03.2011.
Дерев`яна церква збудована в 1904 р. з матеріалу церкви 1784 р. До 1939 р. її патронесою була Марія Цєнська зі Львова. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на схилі південно східної околиці Шишківців, біля цвинтара. Тризрубна одноверха будівля, дубові підвалини якої опираються на кам'яну основу. Складається з квадратової в плані нави, збудованої з дубових брусів, меншого квадратового також з дубового дерева вівтаря та видовженого, рівноширокого наві бабинця, збудованого з сосни.  До вівтаря з півночі прибудована ризниця. Бічний вхід у північній стіні бабинця.

Над входом до церкви від заходу влаштований двосхилий дашок, який розриває піддашшя, що оточує церкву. Стіни підопасання і надопасання вертикально шальовані дошками і лиштвами (підопасання бабинця - з відкритого зрубу). Наву завершує світловий восьмерик, стіни якого оббиті бляхою, накритий банею з ліхтарем та маківкою. Різьблений золочений іконостас сучасний церкві. На південний захід від церкви збереглася дерев'яна двоярусна (другий ярус оббитий бляхою), збудована з дубових брусів дзвіниця з 1686 року, накрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор