Далява
Церква Св. Арх. Михайла 1907
Церква на карті.   Фото 24.10.2009.
Найдавніші відомості про місцеву церкву датуються 1589 р. Попередня одноверха дерев`яна будівля була збудована у 1770-х рр. У 1901 р. старанням о. Юліана Гумецького завершилося будівництво нової дерев`яної церкви за проєктом і під наглядом Михайла Голейка. Деякі архівні документи датують її будівництво 1907-1908 рр. Ймовірно, що це та сама церква хоч, можливо, церква збудована М. Голейком згоріла десь у 1906-1907 рр. Існуюча будівля з 1960 по 1989 рр. використовувалася на склад зерна.

Церква розташована в центрі села, біля вулиці, на пологому схилі просторої ділянки. За конструкцією хрещата в плані, одноверха. Хоча не було сонця, та за моїми спостереженнями орієнтована вівтарем на південь, а входом до вулиці. Вівтар гранчастої форми зі сходу і заходу має ризниці. Нава незначно видовжена, без присінку. Церква оточена піддашшям, яке над головним входом переходить у півкруглий дашок на деревяних стовпах. Існує бічний вхід у західному крилі нави.

Стіни повністю оббиті дерев`яною вагонкою (нижче піддашшя вагонка покрита, очевидно, захисним розчином). Вікна у бабинці та наві розташовані попарно. Середхрестя нави на четверику завершує високий світловий восьмерик, накритий банею цибулястої форми, яка переходить у маківку. Гребені дахів бічних крил нави, вівтаря і бабинця увінчані ліхтарями (стіни покриті пластиковою вагонкою) з маківками. Піддашшя і дахи покрили нефарбованою металочерепицею, чотири маківки і баню - металізованою бляхою.

Ліворуч входу до церкви висить гранітна таблиця з вибитим портретом і написом: "У цій церкві в 1906-1919 рр. служив о. ЮРІЙ ЛЕВИЦЬКИЙ (1881-1919). Його діти - Галина, Зеновія, Марія, Іванна, Юрій - були членами ОУН і загинули у боротьбі за волю України в 1940-1942 рр.". На північ від церкви стоїть дерев`яна двоярусна відремонтована дзвінниця, накрита наметовим дахом. Коли ми прибули до церкви, побачили відчинені двері - жінка закінчила прибирати храм. На прохання подивитися інтер`єр вона відповіла категоричною відмовою, мовляв я не маю права дозволяти стороннім вхід всередину.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна