Ситихів
Церква Успіння Пр. Богородиці 1850
Церква на карті.   Фото 2. 07. 2007.
Перша церква в селі зведена у 1871 році, на грунті званому "Нива Широка", закупленому громадою від Миколи Химича стараннями пароха села Гряди о. Якима Чорниша. Перед 1910-м роком під церкву підвели мурований фундамент та розбудували її приставленням двох прямокутних бокових рамен до нави та південної ризниці. У 1905 році виконано стінопис. До 1939 р. церква перебувала під опікою фундації Станислава графа Скарбка зі Львова. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована в центрі Ситихова, при дорозі, біля цвинтаря. Будівля тризрубна триверха. До ширшої, наближеної до квадрату нави, розташованої посередині, зі сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар, з півночі та півдня - прямокутні рівноширокі бокові рамена, а з заходу - вужчий прямокутний бабинець. При вівтаря з півночі розташована невелика прямокутна ризниця, сучасна церкві, а з півдня - пізніша більша. Оперізує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, перерване в місцях прилягання південної ризниці та бокових рамен. По останньому зовнішньому ремонті, стіни будівлі по дошках оббили пластиковою вагонкою.

Зруб надопасання нави дещо вищий, завершений світловим восьмериком, вкритим шоломовою банею з світловим ліхтарем і маківкою. Подібні сліпі восьмерики встановлені на зрубах надопасання бабинця і вівтаря. Бокові рамена вкриті двосхилими причілковими дахами з острішками, гребені яких сягають гзимсу (карнизу) зрубу надопасання нави. Деревяна двоярусна стовпова дзвіниця, збудована у 1871 році, розташована на північний захід від церкви. З вулиці від півночі на прицерковну територію вхід веде через чотиристовпову брамку-вхід, вкриту пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви на початку 1990-х рр.   Фото з www.pslava.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор