Зубриця
Церква Свв. Апостолів Петра і Павла 1871
Привілеєм, виданим у Ланьцуті 26 січня 1656 р., король Ян Казимир надав село з церквою полковнику Ернстові Гроту. В інвентарі 1804 р. згадується дерев'яна церква в доброму стані, ймовірно з XVIII ст. У 1871 р. майстром Гаврилом Романом була споруджена теперішня дерев'яна церква.

Відновлювалась у 1910 р., а в 1935 р. відновив іконостас і розмалював церкву художник Володимир Лихицький. У 1966-1989 рр. була зачинена. Після відновлення богослужінь переосвячена на церкву Св. ап. Петра і Павла. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на пагорбі посеред села, на цвинтарі. За переказами, стара церква стояла набагато вище - на Погарі, в місці, де тепер стоїть хрест, а в урочищі Застави, коло Погара, був монастир, від якого ще збереглися фундаменти. Тризрубна, бойківського типу будівля, складається з трьох квадратових зрубів (нава - ширша), розташованих по осі схід-захід.

До вівтаря з півночі прилягає невелика ризниця. Всі зруби вкриті пірамідальними наметовими верхами, увінчаними маківками з кутими хрестами. Верх нави з чотирма заломами, вівтаря і бабинця - з двома. Оперізує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. На другому ярусі верху бабинця, що нависає над західною стіною, влаштована дзвіниця.

Вихід на дзвіницю влаштований по зовнішніх сходах в південному куті при західній стіні бабинця. Стіни церкви ошальовані вертикально дошками, дахи і заломи вкриті бляхою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вхідні двері до церкви.  Фото 7. 07. 2012, Ігор Пунда.
Вигляд до ремонту.  Фото 7. 07. 2012, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор