Поляни
Церква Воскресіння Христового 1903
Церква на карті.  Фото 9. 07. 2007
Збудована 1903 року за проєктом архітектора Василя Нагірного на місці попередньої церкви з 1675 року. На надпоріжнику дверей в захристію зі сторони вівтаря є різьблений напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цей храм будував ієрей Теофіл Р. Петровський 1903". У 1911-1912 рр. відомий художник Модест Сосенко намалював ікони до іконостасу, царських воріт та двох бічних вівтарів, а в 1913-1914 рр. розписав купол нави. Церква у користуванні громади УПЦ КП(?).

Розташована у західній частині села, біля дороги, на невисокому підвищенні. До квадратової в плані нави з півночі та півдня прибудовані прямокутні бокові рамена, зі сходу прямокутний вівтар, а з заходу - також прямокутний бабинець. З півночі до вівтаря прилягає маленька ризниця. Церква опоясана широким піддашшям, яке опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни вертикально шальовані дошками.

Три великі оббиті бляхою світлові восьмерики над вівтарем, навою та бабинцем вкриті наметовими верхами з ліхтарями та маківками. Гребені дахів бокових рамен також вінчають ліхтарі. На південний схід від церкви збудована мурована стінового типу дзвіниця з двома дзвонами, а на північ знаходиться колона на постаменті.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Розпис купола нави.  Фото з www.risu.org.ua
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор