Плоске
Церква Св. Арх. Михайла 1903
Королева Бона 15 жовтня 1546 року надала парохію священику Матвію. Згадана церква в люстрації 1565 року і у податковому реєстрі за 1577 рік. Про церкву у XVII ст. не вдалося віднайти жодних відомостей. Натомість про священика другої половини цього століття свідчать вкладні написи на збережених в церкві книгах.

Нова церква, що замінила давнішу, постала, згідно шематизму 1885 року, у 1681 році. Візитатор жукотинського деканату, який відвідав село 1743 року, залишив короткий опис церкви: "Церква Св. арх. Михайла стародавня, з дерева збудована, якого року і ким посвячена невідомо...".

1804 року церкву відновили, про що повідомив укладач "Специфікації" за цей рік. У 1903 році на місці давнішої звели нову дерев'яну церкву в неоукраїнському стилі за проєктом, ймовірно, львівського архітектора Василя Нагірного, але без його відома.

Зачинена у 1962 році радянською владою церква стала чинною у 1989 році. "Покриття верхів церкви замінили на металізовану бляху у 2010-2011(?) рр." - моє доповненя. Стіни всередині церкви - відкритий немальований зруб. На північний схід від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця, збудована 2007 року.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

Фото 27. 11. 2011, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор