Передвір'я
Церква Зачаття Св. Івана Хрестителя 1808
Церква на карті.  Фото 28. 03. 2008.
Попередній дерев`яний храм згадується у документах 1805 року, як старий. У 1808 році на його місці поставлена існуюча дерев`яна церква. У 1938 році розширена добудовою бокових рамен нави і покрита бляхою. У 1991 році дерев`яний бабинець замінено мурованим та потиньковано всі стіни, окрім четверика і восьмерика нави.

Після 2000-го року їх дерев`яні поверхні покрили пластиковою вагонкою - церква зовні остаточно перестала виглядати дерев`яною. Була зачинена з 1960 по 1989 рр. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на рівній ділянці південної частини села, серед забудови. Будівля хрещата в плані одноверха. До квадратової в плані нави прилягають: зі сходу вужчий гранчастий вівтар з прибудованою при південній стіні ризницею, з півночі і півдня - бічні рамена, з заходу - рівноширокий прямокутний бабинець. У його південній стіні існує вхід до церкви.

Середхрестя нави на світловому восьмерику завершує шоломова баня з маківкою. Вівтар вкритий п'ятисхилим, а бічні рамена і бабинець - двосхилими дахами. Гребінь даху бабинця вінчає маківка на ліхтарі. Бокові вівтарі в інтер`єрі мають дати: зліва - "1742", справа "1772" і походять, очевидно, зі старої церкви. Дзвіниця сучасна, мурована, вкрита восьмибічним наметом, знаходиться на захід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор