Міженець
Церква Св. Василя Великого 1938
Церква на карті.  Фото 9. 08. 2012
Перша згадка про церкву походить з 1448 року. Наступна згадка про церкву походить з податкового реєстру Перемиської землі 1589 року. Не збереглося жодних відомостей про церкву у XVII - першій половині XVIII ст. Та й акт візитації 1761 року не дуже доповнює дані про церкву.

Не вдалося віднайти ніяких відомостей, коли ця церква була збудована. Нова дерев"яна будівля постала в другій половині XVIII ст., десь коло 1780 року. В "Специфікації" 1805 року зазначено лише, що "церква дерев'яна, в доброму стані". Так само її характеризує й інвентар 1839 року.

Ця церква стала жертвою бойових дій уже на початку Першої світової війни. Як подає інвентар церкви 1934 року "Церков спалилася 1914 року. Експозитура австрійська побудувала 1919 року капличку (барак) на стовпах, дошками оббитий".

Цю тимчасову дерев"яну каплицю у 1938 році перебудував і розширив на церкву майстер Степан Паньків. Він також виготовив чотириярусний рядової побудови іконостас. Дерев'яну дзвіницю збудували 1924 року. "Вона розташована з півдня від церкви" - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Слободян, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор