Вишня
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1805
Церква на карті.   Фото 5.03.2007.
Найдавніші відомості про місцеву церкву походять з 1487 р. Існуюча церква постала у 1805 р. на місці попередньої з 1570 р., теж дерев`яної. Освячена, ймовірно, у 1813 р., бо така дата вирізьблена у бабинці. Відновлювалася у 1913 р. коли, ймовірно, добудували бабинець у західному напрямку та ризницю при північній стіні вівтаря. По другій світовій війні святиня довший час стояла зачиненою. Церква в користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури національного значення.

Знаходиться у північній частині села, на схід від дороги, біля забудови, на пологому схилі. Видовжена в плані, тризрубна, одноверха, розмірами 20,7 м. х 9,7 м. По осі схід-захід розташовані: маленький вівтар з прибудованими ризницями, ширша квадратова нава і вужчий прямокутної форми бабинець. Після зовнішнього ремонту в 2000-х рр. всі стіни церкви оббили пластиком.

Крім головного входу від заходу в бабинець існує бічний в південній стіні нави. Її світловий восьмерик вкриває наметовий дах. Вівтар і бабинець вкриті трисхилими дахами. На захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця стовпової конструкції розмірами 4,3 м. х 4,3 м.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки.   Фото з "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР".
Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор