Олексичі
Церква Покрови Пр. Богородиці 1903
Церква на карті.  Фото 9. 04. 2016, Андрій Сенько.
Існуюча церква постала у 1903 р. за проектом відомого архітекта Василя Нагірного. У радянський час діюча - за інформацією однієї з місцевих мешканок. До церкви ходили мешканці сіл Ярушичі, Комарів, Верчани та Підгірці, в яких церкви були зачинені. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть посеред села, біля забудови, при дорозі. Хрещата у плані, з укороченими бічними раменами, одноверха. До квадратового зрубу нави з північного сходу прилягає гранчастий вівтар з прибудованими ризницями, а з південного заходу - наближений до квадрату бабинець. Піддашшя, яке оточує церкву і опирається на профільовані випусти вінців зрубів, над входом до бабинця з південного заходу (також існує бічний з південного сходу) розриває двосхилий дашок на деревяних стовпах.

Під час останнього ремонту, ймовірно, у 2010-х роках, зовнішні стіни суцільно оббили фальшбрусом, вікна замінили пластиковими. Ліхтар з маківкою вінчає баню, посаджену на світловий восьмерик середхрестя нави. Гребені двосхилих дахів бабинця, бічних рамен, а також багатосхилого даху вівтаря вінчають більші ліхтарі з маківками. На південний захід від церкви розташована деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Вигляд до ремонту.  Фото 2. 12. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор