Слобідка
Церква Успіння Пр. Богородиці 1903
Перша дерев'яна церква в цьому селі постала в середині XVIII ст. і розташовувалася на місці теперішньої. З 1809 року філіяльна парафіяльної церкви в Рибному. Наступна церква з дерева зведена замість попередньої у 1848 році. Оскільки громада Слобідки на початку ХХ ст. сукттєво збільшилася, то необхідно було вирішити проблему розміщення більшої кількості парафіян в церкві.

Тоді церкву розібрали і продали в одне з сіл теперішнього Вижницького району, Чернівецької області, а до отриманих коштів додали власні і купили дерев'яну церкву більших розмірів, яка датована 1782 роком, перевезли до села, звели і посвятили її у 1903 році. В радянський період була зачинена. У 2013 році православна громада святкувала 110-ліття церкви, яка належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церква стоїть в північній частині села, на схід від головної дороги, на цвинтарі. Хрещета в плані одноверха вівтарем орієнтована до північного сходу. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. Входів до церкви два: через прибудований ганок до бабинця і з півдня до нави. Стіни над опасанням традиційно під бляхою, вікна тепер пластикові. Дзвіниця розташовується з півдня від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.
Косівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор