Пшеничники
Церква Різдва Пр. Богородиці 1911
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Церква в селі Пшеничник (Пшеничники) збудована в 1911 році, очевидно, на місці попередньої також деревяної. Церква була дочірньою до матірної церкви в Мізуні Старому. В радянський час зачинена, згодом перетворена на краєзнавчий музей. Знову діюча з 1989 р. У вересні 2013 р. освятили новий іконостас. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Святиня знаходиться в східній частині села, при дорозі, в оточенні дерев. Вхід на подвір'я через муровану надбрамну арку. Невелика одноверха хрещата в плані будівля. Її гранчастий вівтар з прибудованими ризницями розвернутий до південного сходу. До нави, яка прилягає до вівтаря з північного заходу по осі церкви, також по обидва боки прибудовані бічні гранчасті рамена. Квадратовий в плані бабинець прилягає до нави. До бабинця прибудували маленький присінок.

Оточує церкву піддашшя. Стіни будівлі суцільно оббиті пластиком. Світловий восьмерик з одним заломом завершує наву, вкритий низьким верхом, який вінчають ліхтар з маківкою. Позаду вівтаря є деревяна будівля невідомого призначення. З заходу від церкви розташована дзвіниця - деревяна, квадратова в плані, стіни якої, як і церкви, під пластиковою вагонкою, вкрита чотирисхилим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Новий іконостас після освячення у 2013 році.   Фото з www.pravoslavie.if.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор