Верчани
Церква Собору Св. Арх. Михайла 1826
Церква на карті.  Фото 29. 09. 2018, Микола Воєвода.
Збережена церква у Верчанах походить з 1826 року. Дерев’яний храм Архістратига Михаїла у Верчанах є пам’яткою архітектури місцевого значення. Святиню для релігійних потреб почергово використовують (використовували?) громади УГКЦ і УПЦ КП, що іноді приводило до конфліктних ситуацій. Почергові богослужіння між громадами УГКЦ та УПЦ МП розпочались 31 липня 1991 року.

В 1995 році греко-католицька громада уклала в управлінні містобудування та архітектури зобов’язання на збереження храму. Цього не зробила православна громада. У червні 2004 року, за словами тодішнього душпастиря громади УГКЦ, православні викрали і не повернули церковні лавки (шість штук), церковні книги і документи до 1946 року, самовільно прибивали цвяхами ікони на іконостас, що має мистецьку цінність і відноситься до церковного іконопису ІІ пол. XVIII століття.

Дерев`яна святиня стоїть в центрі села при головній дорозі. Тризрубна, безверха, латинізованого типу, накрита високими двосхилими дахами. Над головним входом можна побачити образ св. арх. Михайла. Має широке піддашшя по периметру. На захід від храму розташована триярусна дзвіниця XVIIIст. з підсябиттям на верхньому ярусі.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Фото церкви з 1994 р.   Автор - М. Жарких.
Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Церква і дзвіниця до 1939 року.  Фото від Robert Erik з www.facebook.com
В цей період трохи з іншого ракурсу.  Скріншот з www.chram.com.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Не фарбована.  Фото 3. 07. 2012