Шандровець
Церква Св. Івана Хрестителя 1924
Найдавніші відомості про церкву походять з податкового реєстру 1589 р. Джерела подають, що 1640 р. місцевий священик користувався половиною лану грунту. Дерев'яна церква, попередниця сучасної, була збудована на місці давнішої у 1755 р. В 1924 р. замість неї зведено нову дерев'яну церкву. Після другої світової війни залишалася чинною. Приблизно в ті роки переосвячена на церкву Св. Івана Хрестителя. Церква у користуванні громади УПЦ МП.

Розташована на дуже високій горі, посеред села, на цвинтарі, при старій дорозі. З розповідей мешканців, той самий майстер, що будував церкву в Боберці Долішній, звів її навколо старої, яку пізніше просто розібрали. Дерев'яна хрещата церква в неоукраїнському стилі, зведена на мурованому з каменю цоколі. Будівля складається з квадратової нави, укорочених гранчастих бічних рамен, гранчастого вівтаря та прямокутного бабинця.

До вівтаря прилягають бічні прямокутні захристії, до бабинця - зрубний присінок, одночасовий з церквою. Вінчають три основні зруби високі світлові восьмерики, вкриті наметовими банями, завершеними сліпими ліхтарями з маківками. Ще дві маківки встановлені на п'ятисхилих дахах бічних рамен. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни надопасання та восьмериків ошальовані вертикально дошками і лиштвами.

"По останньому ремонті стіни підопасання по брусах зрубу горизонтально оббили горбилем (обрізками деревини), дошки стін надопасання та восьмериків звільнили від фарби і покрили захисним розчином, замінили бляху дахів та верхів церкви, маківки на ліхтарях перекрили металізованою "під золото" бляхою" - моє доповнення.

На південь від церкви розташована невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця, збудована у 1995 р. "Позаду вівтаря знаходяться три надгробні пам'ятники з написами: на першому "Протоієрей Соболєвський Іван Андрійович 4.01.1947 - 7.11.2005", на другому "Протоієрей Коцюба Олександр Матвійович 14.02.1913 - 20.05.1993", на третьому "Ієрей Образ Михайло Несторович (дати народження та смерті з фотографії пам'ятника не вдалося прочитати)" - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото 23. 10. 2011, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор