Воля Якубова
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1827
Церква на карті.   Фото 17. 02. 2019, Андрій Карачун.
Вперше місцева церква згадується в документах 1507 р. Ерекційну грамоту отримала від польського короля Яна Казимира у 1668 р. Попередня дерев`яна двоверха церква була збудована в середині XVIII ст. за епископа Онуфрія Шумлянського. Сучасна, дерев`яна, спочатку хатнього типу, збудована у 1827 р. (деякі джерела датують її 1824 р.). 1937 року церкву розширено добудовою бокових рамен. Зачинена з 1960 по 1989 р.

Святиня розташована поблизу центру Волі Якубової, неподалік дороги, на просторій ділянці з пологим ухилом. На північ від церкви є цвинтар. Церква видовжена у плані, двозрубна, безверха. До вівтаря, накритого трисхилим дахом, з обох сторін прибудовані ризниці, накриті такими ж дахами. Внизу, по периметру стін вівтаря і ризниць влаштований металевий дашок, який захищає підвалини від замокання. До нави від заходу прибудований присінок з двома дверима, накритий двосхилим дахом. Бічний вхід існує у південній стіні нави. Церква оточена широким піддашшям.

Усі стіни раніше були вертикально шальовані дошками з лиштвами (сьогодні суцільно ошальовані горизонтально блок-хаузом (фальшбрусом), у повздовжних стінах нави для жорсткості конструкції влаштовані по три вертикальних бруси. Оригінальні білого кольору вікна з декоративним дерев`яним обрамленням на жаль замінили сучасними металопластиковими, на північних стінах церкви встановили два кондиціонери. Нава накрита двосхилим дахом, гребінь якого завершує маленька сигнатурка. Поблизу церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця, у якої другий ярус менший і накритий пірамідальним верхом. Її стіни оббиті так само, як і церкви.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна
Попередній вигляд.  Фото 23. 11. 2009.
З протилежного боку.   Фото 17. 02. 2019, Андрій Карачун.