Львів, "Шевченківський Гай"
Церква Божої Премудрості 1931 (Св. Миколи 1795)
Церква на карті.   Фото 18.04.2014.
Церква зведена у 1795 році в с. Кривка (сьогодні Турківського району, Львівської області). Часто зустрічається неправильне датування будівництва церкви  - 1763 рік. Після того, як у селі у 1927 році постала існуюча сьогодні дерев'яна церква, стару, стараннями директора Національного музею у Львові Іларіона Свєнціцького та митрополита Андрея Шептицького і блаженного архимандрита Климентія Шептицького, розібрали і перенесли до Львова на Кайзервальд.

На новому місці її поставили майстри Тома Джурин та Прокіп Демків з с. Ціневи (сьогодні село Рожнятівського району, Івано-Франківської області) у 1930 році, де вона стала церквою Премудрости Божої студитської Лаври. Навесні 1931 року церковне подвір'я обвели огорожею, збудували дерев'яні ворота і невеличку хвіртку. Цього ж року церква освячена. Оригінальний іконостас зберегли і поставили до нової церкви в Кривці, тому до церкви Премудрости Божої справили іконостас зі старої церкви с. Воля-Жовтанецька (сьогодні Кам'янка-Бузького району, Львівської обл.).

В 1966 році у Львові створено Музей народної архітектури і побуту і церква стала його першим експонатом. Навесні 1990 року її передано під опіку монахам Свято-Іванівської Лаври монахів студійського уставу. 7 липня 2013 року провели урочисте святкування з нагоди 250-ліття від будівництва церкви. Загальна довжина святині дорівнює загальній висоті. Над бабинцем влаштована арочна галерея. Іконостас датований кінцем XVII  початком XVIII ст. Сьогодні церква, шедевр бойківського стилю - символ музею (під № 16) постійно чинна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Львів

___

Львівська
область
___

Вигляд церкви у Львові. 1939 рік.  Фото з www.lvivcenter.org.
Вигляд там само з іншої сторони у 1930-х роках.   Фото з www.audiovis.nac.gov.pl
Вид на церкву і частину Знесіння у 1932 році.   Фото з www.fbcdn.net
Іконостас з іншої церкви. Сучасний вигляд.   Фото з www.misionar.info
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор