Воля-Жовтанецька
Церква Собору Св. Арх. Михайла 1884
Церква на карті.  Фото 25. 06. 2008
Дерев`яна церква стоїть на західній околиці села, біля дороги. Попередній храм з соснового дерева на дубових підвалинах походив з 1699 року. На його місці у 1884 році коштом добровільних пожертв парафіян закінчено будівництво нової дерев`яної церкви. Вона має розмір 21 м. х 9 м., вміщає близько 350 осіб. У 1909 році храм розмалював художник Михаїл Касараб.

У 1959 році церкву закрили і пограбували. Відчинена для богослуження у 1989 році. Висока тризрубна одноверха будівля з прибудованими до вівтаря ризницями, оточена широким піддашшям. Має два входи - із заходу та півдня, накриті двосхилими дахами на стовпах. Підвалини по периметру захищені від замокання дашком. Стіни нижнього ярусу (під опасанням) це - фарбований темним кольором зруб, інші поверхні стін покриті фарбованим гонтом.

Невеликі арочні вікна, як і карнизи, підкреслені темно-коричневим, виділяються на жовтому фоні стін. Восьмерик нави завершений великою шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Двосхилі дахи бабинця та вівтаря увінчані високими ліхтарями з маківками. Останній зовнішній ремонт храму був 1999 року, внутрішній - 1996 року (станом на 2000 рік).

В інтер`єрі церкви розташований іконостас з 1882 року (зроблений на початку будівництва святині), престіл з 1880 року. На південний-схід від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Внизу по периметру захищена дашком. Прямокутне подвір`я храму з трьох сторін огорожене декоративними залізобетонними плитами, лише з півдня залишився класичний дерев`яний паркан.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор