Кути
Церква Св. Арх. Михайла 1697
Фото 3.12.2006.
Побудована у 1697 році майстром Григором Гебичим з села Сасів . Відомо, що церква була дочірньою до іншої церкви в Кутах - Собору (Різдва) Пр.Богородиці. В 1865 р. піддашшя замінили на опасання, яке опирається на стовпи, що утворюють аркаду. В 1910 р. і 1930-х роках ХХ ст. проведено ремонти, під час одного з них замінили гонтове кожухування стін і опасання на вертикальну шалівку дошками.

В 1956 р. куполи покриті бляхою. У 1974 році проведені реставраційні роботи (архіт. Могитич І.Р., Кіндзельський Б.Я.), під час яких розібрали північну ризницю, відремонтували конструкції і відновили ґонтове покриття. До другої світової війни покровителькою дерев`яної церкви була місцева землевласниця Марія з Замойських Гнєвошова.

Після багатьох років повільного руйнування церкву відреставрували за понад 250 тис. грн. зібраних з 2008 р. студентами Університету банківської справи НБУ і урочисто відкрили 26 вересня 2010 р. Тепер у церкві окрім проведення богослужінь, буде також своєрідний музей - перший в Україні Храм Пам'яті. Пам'ятка архітектури національного значення. 

Розташована на верху гряди північної околиці західної частини села. Тризрубна, триверха, розмірами 13,3 м. х 6,1 м., з великим, квадратовим в плані зрубом нави, до якого зі сходу прилягає вужчий гранчастий зруб вівтаря , а від заходу також вужчий квадратовий зруб бабинця. Церква оточена широким опасанням на аркадовій галереї. Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання - кожуховані гонтами.

Нава вкрита пірамідальним наметовим верхом з трьома заломами, увінчаним маківкою, бабинець - пірамідальним дахом, вівтар - восьмибічною банею. Дуже понищену дерев'яну квадратову одноярусну дзвіницю, вкриту пірамідальним верхом врятувати не вдалося.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви у 1980-х роках. "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
Фрагмент інтер'єру церкви. Фото 2012 року, надіслав А. Маліцький.
Церква на карті.  Церква після ремонту.   Фото 2011 р., автор Sten
Вигляд у 1930-х роках.  З "Українські деревляні церкви" М. Драган
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор