Махнівці
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1697
Церква на карті.  Фото 9. 07. 2007
Згідно переказів, дзвіницю, яка колись стояла неподалік у лісі, перенесли до села і поставили на місці спаленої татарами церкви. У XVIII ст. до дзвіниці добудували зруб, а згодом його розширили і церква отримала хрестоподібний план. До 1939 року покровителем церкви був землевласник Юрій граф Потоцький з Поморян. Останній раз реставрована в 1970 році. У ніч на 15 листопада 2018 року церкву обікрали - злодії винесли старовинну золоту чашу, євангеліє, вишитий фелон, дві позолочені корони для шлюбу, збільшену копію Чудотворної ікони Матері Божої Махновецької, хрести, вервицю та інші цінні речі. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована праворуч дороги при в'їзді до села, на рівній ділянці. Хрещата в плані двоверха. Складається з гранчастого вівтаря, ширшої квадратової в плані нави з трохи вужчими боковими раменами і вужчим бабинцем. При північній стіні вівтаря прибудована ризниця. Церкву опоясує широке піддашшя на фігурних випустах вінців зрубів. У північній стіні північного рамена є широкі двері. Стіни підопасання церкви і надопасання бокових рамен оббиті дошками "під ялинку", стіни надопасання вівтаря та бабинця кожуховані гонтами.

Середхрестя нави вкрите низькою банею з ліхтарем та маківкою. Невелика баня з ліхтарем та маківкою поставлена на восьмерик вівтаря. Бокові рамена вкриті трисхилими дахами, гребені яких вінчають ліхтарі з маківками. Навпроти західного входу до церкви розташована деревяна квадратова в плані триярусна надбрамна дзвіниця. На великому дзвоні напис: "Козма. Жертвами громадян села Махновці за старанем О. В. Любки, І. З. Юрмана, Т. Хомишина, М. Сосіньского, ...удрака, Г. Боднара. Р. 1923.". Раніше дахи і стіни дзвіниці були під гонтами, але після останнього ремонту вигляд дзвіниці змінився в гіршу сторону.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Церква і відремонтована дзвіниця.  Фото 2014 р. з www.neo7777vitaha.livejournal.com
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

Фото 2010 року з www.risu.org.ua. Відчуйте різницю...
Вид на іконостас.  Фото 2010 року з www.risu.org.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор