Кудирявці
Церква Св. Дмитра 1863
Церква на карті.   Фото 11.07.2008.
Церква збудована в 1863 (за іншими даними - 1869 році) майстром Іваном Васеньком. Про це свідчить різьблений напис на надпоріжнику західного порталу церкви (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Заснований фундамент храму 27 Квітня 1863 Майстер Іван Васенько за панованя Франца Іосифа кесаря Австрії і при допомозі благородного Тита Кеяновського за задумом преподобного Іоана Грабянки". Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на маленькій рівній ділянці у західній частині села, біля дороги і забудови. Невелика тризрубна одноверха. Квадратова в плані нава завершена шоломовою банею з ліхтарем і маківкою на низькому світловому восьмерику. Зі сходу до нави прилягає вужчий квадратовий вівтар з ризницями при північній та південній стінах, а з заходу - також вужчий бабинець з прибудованим рівношироким присінком.

Церква оточена широким піддашшям. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками. На північний захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, внизу по периметру захищена дашком, накрита пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор