Ріпнів
Церква Покрова Пр. Богородиці 1868
Церква на карті.   Фото 2011 р., Владислав Філь з www.travelua.com.ua
За місцевою легендою початково знаходилась в лісистій місцевості «Безодня», звідки була перенесена в присілок Ріпнева - Соколяни, а після пожежі в Соколянах - на сьогоднішнє місце. У 1599 році, львівський маляр Федір Сенькович, намалював для церкви відому ікону "Богородиця Одигітрія". В ХІХ ст. розширена.

Відремонтована у 1868 році майстром Іваном Васеньком (перероблені всі бані). В 1988 р. в церкві сталася пожежа. Був значно пошкоджений інтер'єр вівтарної частини, п'ятиярусний, різьблений, золочений іконостас з XVIII ст. та внутрішні розписи. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташовується у південній частині села, на рівній ділянці, біля забудови. Тризрубна триверха будівля розмірами 18,5 м. х 8,6 м. Три квадратові в плані зруби (нави зруб ширший) розташовані на одній осі схід-захід. До бабинця від заходу прибудований вужчий присінок, а до вівтаря з півночі та півдня - ризниці. Навколо стін бабинця та частково при південній стіні нави прибудовані господарські приміщення, дахи яких суміщені з піддашшям. При північній стіні нави є опасання на деревяних стовпах.

Стіни прибудов та присінку шальовані вертикально дошками з лиштвами, стіни підопасання - вертикально дошками, решту стін кожуховані гонтами (на початок 2011 р. усі стіни церкви пофарбовані у світло-коричневий). Наву завершує великий світловий восьмерик, вкритий банею з маківкою. Бабинець та вівтар завершені меншими восьмериками з банями, увінчаними ліхтарями з маківками. На північ від церкви розташована деревяна двоярусна розмірами 6,5 м. х 6,5 м. дзвіниця з широким захисним дахом внизу стін, накрита пірамідальним дахом.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 31. 10. 2006.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор