Градівка
Церква Преображення Господнього 1878
Церква на карті.   Фото 7.05.2008.
Найдавніша згадка про місцеву церкву походить з 1463-1465 рр. Попередня була збудована у 1735 році. Через 35 років парафія отримала привілей від дідички Анни з Ржевуських Гумецької. У 1878 (за іншими даними у 1854) році збудована коштом дідича Яна Янка існуюча дерев`яна церква.

Над її головними вхідними дверима з внутрішньої сторони при останньому ремонті фарбою написано: "Збудована 1878. Ремонт 1956- 76- 90". Була відновлена в 1926 році. Замкнули в 1960 році для того, щоб використовувати її на колгоспний склад зерна. У 1989 році повернули віруючим. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться посеред села, на підвищенні, при роздоріжжі. Церкву поставили у східній частині великої прицерковної території. Будівля тризрубна, одноверха. До ширшої в плані нави зі сходу прилягає вужчий, гранчастої форми вівтар, а від заходу - також вужчий бабинець. До вівтаря з півночі і півдня прибудовані маленькі ризниці, до бабинця від заходу - невеликий присінок. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Стіни підопасання, надопасання, ризниць і присінку шальовані вертикально дошками і лиштвами.

В південній стіні нави існує бічний вхід. Її завершує широкий, низький восьмерик, шальований вертикально дошками (раніше був оббитий бляхою), вкритий наметовим верхом (перекритий новою бляхою), який вінчає маківка з ліхтарем. На схід від церкви розташована дерев`яна триярусна  дзвіниця, вкрата пірамідальним дахом. На церковному подвір`ї збереглися старі кам`яні надгробки і обеліски - очевидно, залишки старого цвинтара. В 2011 р. у селі освятили великий мурований храм, тому дерев'яна церква, мабуть, тепер не діюча.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор