Підлипці
Церква Св. Арх. Михайла 1761
Церква на карті.  Фото 1. 09. 2008
Церква збудована у 1761 році. До 1939 року патроном церкви був місцевий землевласник Станислав Костгайм. Церква у користуванні громади(?).

Розташована на маленькій терасі схилу, в селі, на старому цвинтарі, біля дороги до с. Тростянець. Орієнтована вівтарем на південь. Тризрубна безверха латинізованого типу, підвалини якої лежать на кам'яному фундаменті. До центрального зрубу нави прибудовані вужчі квадратові в плані зруби вівтаря (з півдня) та бабинця з півночі. До стін вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці. Будівлю оточує піддашшя, яке навколо бабинця переходить в опасання на деревяних стовпах.

Над входом до бабинця з півночі (є також двері у західній стіні) влаштували великий двосхилий дах, який опирається на фігурні випусти вінців зрубу. Стіни церкви шальовані вертикально дошками, стіни підопасання бабинця оббиті пресованим картоном, західну стіну надопасання оббили профільованими листами бляхи. Будівля вкрита спільним двосхилим дахом, гребінь якого над навою вінчає грушеподібна маківка. За декілька метрів на південь від вівтаря збереглися руїни мурованої восьмибічної вежі з великим арочним отвором зі сторони церкви. На стінах вежі побачите барельєфи, серед яких Пр. Богородиця та Ісус.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор