Найдавніша церква, про яку відомо, постала в цьому селі коштом і стараннями місцевого пароха у 1724 році. У 1863 році її розібрали і на її місці у 1865 році звели нову дерев’яну церкву. Була знищена вогнем у 1923 році.

Через чотири роки збудували нову церкву з дерева, яку відразу покрили бляхою. Правда, на пам'ятній таблиці на церкві чомусь вказаний 1826 рік будови. Церква була парафіяльною. В наш час належить до пам'яток архітектури національного значення, в користуванні православної громади.

Церква розташовується на підвищенні в центральній частині села, біля цвинтаря і головної дороги. Велика за площею і розмірами споруда, вівтарем орієнтована до північного сходу. По осі церкви при вівтарі є рівноширока захристія, зі сходу і півдня до церкви прибудовані великі зашклені ганки.

Стіни над опасанням і восьмерика щедро оббиті карбованою бляхою. В куті прицерковної території збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця (на пам'ятній таблиці вказано, що з 1926 року). Також біля церкви є надгробні пам'ятники голові церковної ради Гелетюку Д. І.та священноієрею Михаілу Прокопишину.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Яворів
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Зіслання Св. Духа
1927
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.