Малий Заланів
Церква Св. Дмитра 1724
Церква на карті.   Фото 27.02.2013.
Перша згадка про церкву походить з податкових реєстрів 1578 р. Дата побудови першої церкви - невідома. У 1724 р. коштом пароха і громади, як свідчить різьблений напис  на правому одвірку старого порталу південних вхідних дверей бабинця (в перекладі): "Створений храм цей року Божого 1724 місяця квітня дня 30", збудовано нову деревяну церкву. У ній первісно встановлено чотириярусний старосвіцької і малярської роботи іконостас зі старішої церкви. Під час відвідин її о. Миколою Шадурським у 1760 р. це була триверха будівля побита гонтами.

У 1876 р. завалили старий вівтар і звели новий мурований з двома захристіями по боках. Тоді ж добудували бабинець, перенісши головний вхід з південної сторони на західну, та, ймовірно, змінили форму верху над навою. Зачинена у 1960-1989 рр. Церква поновлена на початку 1990-х рр. Тоді покрито дахи бляхою і ошальовано стіни підопасання, залишаючи отвір на південній стіні бабинця, що дає можливість прочитати різьблений напис на західному одвірку давніх дверей.

У крипті під вівтарем, за переказами, похоронені чотири особи - фундатори церкви Ярунтовичі і Галяревичі. Нова дзвіниця зведена у 1989 р. Церква пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор