Ганьківці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1865
Податковий реєстр XVI ст. вже згадує ганьковецьку церкву. Карта 1783 року показує нову дерев'яну церкву з XVIII ст. Наступна церква з дерева постала замість попередньої у 1865 році, наступного року її освятили. Була парафіяльною. Не відомо чи була чинною в радянський період. Сьогодні пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується церква в південно східній частині села, при дорозі, напроти забудови, на просторій ділянці. Типової конструкції для цього району, одноверха. З півночі до вівтаря прилягає ризниця. Очевидно, головний вхід до святині з півдня до нави.

Під час останнього зовнішнього ремонту церква дещо змінила вигляд - маківки і баню перекрили жовтою блискучою бляхою, восьмерик нави оббили синього кольору бляхою, наново перекрили дахи, стіни над опасанням тепер ошальовані горизонтально фальшбрусом, вікна замінили пластиковими. Тільки стіни під опасанням зберегли з відкритих брусів.

З північного заходу від церкви стоїть невелика дерев'яна дзвіниця на три яруси, зовнішні стіни якої повністю оббиті фальшбрусом. Збудована, очевидно, за незалежності України.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор