Нові Кривотули
Церква Прсв. Трійці 1923
Церква на карті.   Фото 26. 04. 2014, Ігор Пунда.
У 1680 році вперше в цьому селі згадується церква під титулом Св. Миколи. Відомо, у XVIII ст. в селі існувала церква, проте її з невідомих причин не позначили на карті 1783 року. Нова церква з дерева постала у 1793 році і була освячена під титулом Прсв. Трійці. Сильно пошкоджена під час Першої світової війни. У 1923 році за довоєнним проєктом архітекта Василя Нагірного, коштом громади зведена нова церква, яка збереглася сьогодні.

Церква чудом залишилася неушкодженою після спалення села у 1944 році. Зачинена з 1961 по 1989 рік і перетворена на колгоспний склад. Відновлена перед відкриттям і поновленням богослужінь на зламі 1980-1990 - х років. Сьогодні в користуванні громади УГКЦ.

Новокривотульська церква розташована в центрі села, з півночі від головної дороги. Ще одна церква яка в плані утворює хрест і завершена одним верхом. При вівтарі існують дві ризниці. До бабинця по осі церкви прилягає присінок. Додатковий вхід до церкви з півдня до нави.

По ремонті верх і маківки церкви оббили жовтою металізованою бляхою, восьмерик ошалювали фальшбрусом, вікна замінили металопластиковими. Мурована дзвіниця стоїть з північного сходу від церкви. На прицерковній території збереглася могила Спиридона Нікоровича (1795-1871) – дідича села Кривотули.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви і дзвіниці (тепер не існує) з південного заходу.  Фото 1941 року з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор