Сукіль
Церква Св. Арх. Михайла 1885
Збережена церква збудована протягом 1885-1886 рр. майстром Грицем Маліняком. Була дочірньою до матірної (парафіяльної) церкви в с. Бряза (тепер - с. Козаківка). Канонічна візитація відбулася в 1909 р. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

В цьому маленькому тупіковому селі люди не змогли колись помиритися - греко-католицька громада збудувала собі невеличку деревяну каплицю якраз напроти старої церкви, якою користуються вірні православної конфесії. Дивно, але будівничі у 1885 році вівтар церкви орієнтували на північ, а не на схід... Оскільки церква зовсім не мала, то не було потреби прибудовувати до бабинця присінок - і так всі хто хотів поміщалися всередині святині. Зрозуміло, що в наш час громада не могла дозволити собі таку розкіш, щоб тризрубна з багатозаломними верхами церква стояла не ремонтована - тут вирішили, що стіни над опасанням краще все ж оббити деревяною вагонкою, а не пластиком, а покриття піддашшя і дахів без альтернативи - тільки металізованою бляхою.

Що з вікнами? Мають бути сучасні, пластикові, ну так вийшло, що менших розмірів за колишні деревяні... Тільки стінам під опасанням пощастило - як був голий зруб, так і залишився. Біля вхідних дверей до бабинця величезні зображення на релігійну тему, а на надпоріжнику - привітання по-християнськи. Невелика деревяна двоярусна дзвіниця на південний схід від церкви також потрапила під "євро ремонт" - піддашшя, другий ярус і пірамідальний дах покритий аналогічно покриттю церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд на початку 1930-х років. З "Українські деревляні церкви", М. Драган.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото ? року з www.pravoslavie.if.ua