Плав'я
Церква Св. Івана Хрестителя 1905
Церква на карті.  Фото 3. 05. 2011
Церква збудована майстром Петром Скільським у 1905 р. і освячена під назвою Святого Архистратига Михайла. На надпоріжнику та одвірках західних дверей храму можна прочитати (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цей храм святий створений Року Божого 1888 дня 20 червня за пожертвуваннями і власними силами місцевих прихожан на вічну хвалу Божу під керівництвом теслі Петра Скільського господаря Плав'ю". "Старанням місцевого священника  о. Юстина Лучаковського". "Поблагословив високопреосвященний крилошанин Михайло Фортуна декан і священник в Хитарі".

Церква стоїть на схилі хребта, поблизу дороги у північній частині Плав'єго, яка називається Бренівкою. Велика тризрубна триверха церква стоїть на кам'яному фундаменті. До вівтаря з півночі прибудована ризниця. Святиня оточена широким піддашям. Крім головного входу від заходу, є бічний у південній стіні нави. Після останнього ремонту стіни будівлі повністю оббили дерев'яною вагонкою, вікна замінили пластиковими (старі дерев'яні лежали під дзвіницею), дахи перекрили металізованою бляхою.

Церкву завершують три верхи на восьмериках з двома заломами (над навою вищий) поставлені на четвериках з одним заломом. На захід від храму знаходиться дерев'яна квадратова у плані триярусна дзвіниця (другий і третій яруси оббиті дерев'яною вагонкою), накрита шестибічним наметовим дахом, увінчаним маківкою. З півночі дзвіниця має дерев'яну прибудову. Біля святині розташований цвинтар.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 2006 р., автор Томаш Главачек (Чехія)
4 липня 1977 року.  Фото Олега Скільського з www.1ua.com.ua
Вигляд у 1916 році.  Фото з www.picryl.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор