Козаківка
Церква Покрова Пр. Богородиці 1830
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Дерев'яна церква з Козаківки походить з 1825-1830 рр. До 1939 р. була парафіяльною. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована в центрі села, на високому підвищенні біля роздоріжжя. Вхід на прицерковну територію через муровану з білої цегли браму, на даху якої посаджений ліхтар з великою маківкою. Церква - видовжена в плані тридільна будівля, після сучасного зовнішнього ремонту стіни якої оббиті пластиком, вікна також замінили пластиковими, дахи перекрили металізованою бляхою (булатом). До вівтаря церкви, який орієнтований на північний схід, з обидвох сторін прилягають ризниці, до бабинця з заходу і півдня прибудовані присінки.

Спільний для бабинця нави і вівтаря трисхилий дах посередині завершує великий ліхтар з маківкою, по краях - менших розмірів. Ще менші маківки вінчають дахи присінків. Стара деревяна двоярусна дзвіниця, накрита восьмибічним дахом, збережена з заходу від церкви. На південь від святині збудована сучасна деревяна триярусна дзвіниця, вкрита банею з маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд церкви до останнього ремонту.   Фото Василя Михайловича Мушака.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.   Фото з www.pravoslavie.if.ua